PIC18F05Q40-I/ST
Артикул:
PIC18F05Q40-I/ST
Производитель:
MICROCHIP
96
119.00р.
ADC (Bit)
12bit
Core Size
8 Bit
Помощь в выборе
ADC (Bit)
12bit
Core Size
8 Bit
CPU Core
PIC
CPU Maximum Speed
64MHz
DAC (Bit)
ECCN
3A991A2
EEPROM
512Byte
HTS_CN
Minimum
1
Multiple
1
Number of I/O
12
Operating temperature
-40℃~+85℃
Oscillator Type
Built-in
Package
TSSOP-14
Program Memory Type
FLASH
Program Storage Size
32KB
Sales Unit
Piece
Standard Packaging
96
Voltage - Supply
1.8V~5.5V