FQT7N10TF-VB
Артикул:
FQT7N10TF-VB
Производитель:
VBsemi Elec
20
48.19р.
Current - Continuous Drain(Id)
5A
Drain to Source Voltage
100V
Помощь в выборе
Current - Continuous Drain(Id)
5A
Drain to Source Voltage
100V
ECCN
EAR99
Gate Charge(Qg)
18nC@10V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))
3V
Minimum
1
Multiple
1
Number
1 N-channel
Operating Temperature -
-55℃~+175℃
Package
SOT-223
Pd - Power Dissipation
1.7W
RDS(on)
100mΩ@10V