STP150N10F7AG
Артикул:
STP150N10F7AG
Производитель:
ST
2
686.30р.
Ciss-Input Capacitance
9nF
Current - Continuous Drain(Id)
110A
Помощь в выборе
Ciss-Input Capacitance
9nF
Current - Continuous Drain(Id)
110A
Drain to Source Voltage
100V
ECCN
EAR99
Gate Charge(Qg)
127nC@10V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))
4.5V
Minimum
1
Multiple
1
Number
1 N-channel
Operating Temperature -
-55℃~+175℃
Output Capacitance(Coss)
2nF
Package
TO-220
Pd - Power Dissipation
250W
RDS(on)
4.2mΩ@10V
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)
80pF