SP60N02BGNK
Артикул:
SP60N02BGNK
Производитель:
Siliup
9282
37.98р.
Ciss-Input Capacitance
3.91nF
Current - Continuous Drain(Id)
120A
Помощь в выборе
Ciss-Input Capacitance
3.91nF
Current - Continuous Drain(Id)
120A
Drain to Source Voltage
60V
Gate Charge(Qg)
101nC@10V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))
1.7V
Minimum
1
Multiple
1
Number
1 N-channel
Operating Temperature -
-55℃~+150℃
Output Capacitance(Coss)
1.3nF
Package
PDFN-8L(5x6)
Pd - Power Dissipation
120W
RDS(on)
2.3mΩ@10V;2.7mΩ@4.5V
Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds)
11pF