BUK7240-100A-HXY
Артикул:
BUK7240-100A-HXY
Производитель:
HXY MOSFET
23
43.81р.
Current - Continuous Drain(Id)
30A
Drain to Source Voltage
100V
Помощь в выборе
Current - Continuous Drain(Id)
30A
Drain to Source Voltage
100V
Gate Charge(Qg)
20nC@4.5V
Gate Threshold Voltage (Vgs(th))
2.2V
Minimum
1
Multiple
1
Number
1 N-channel
Operating Temperature -
-55℃~+150℃
Package
TO-252-2L
Pd - Power Dissipation
42W
RDS(on)
55mΩ@4.5V