PZ2.54-UP1S-15A
Артикул:
PZ2.54-UP1S-15A
Производитель:
XYECONN
1365
23.38р.
Circluar Pins/Square Pins
Pin Header
Color
Black
Помощь в выборе
Circluar Pins/Square Pins
Pin Header
Color
Black
Contact Material
Brass
Contact Plating
Gold
Current Rating
3A
HTS_US
Insulation Height
2.5mm
Length of End Connection Pin
3mm
Length of Mating Pin
6mm
Minimum
5
Mounting Type
Through Hole
Multiple
5
Number of Pins
40P
Number of Rows
2
Operating temperature
-40℃~+105℃
Package
Through Hole,P=2.54mm
Pin Structure
2x15P
Pitch
2.54mm
Row Spacing
2.54mm